زمان مطالعه: 4 دقیقه

آیا صاحب یک مرکز مراقبت های بهداشتی هستید یا در بیمارستان کار می کنید؟ اگر چنین است، مطمئن هستم که می دانید داشتن تجهیزات و لوازم پزشکی مناسب چقدر مهم است. بر کسی پوشیده نیست که بیمارستان ها دائماً به تجهیزات پزشکی نیاز دارند. از سوزن و سرنگ گرفته تا باند و نوار جراحی، این موارد برای حفظ سلامت و ایمنی بیماران ضروری هستند. این مقاله نگاهی دقیق‌تر به لوازم مورد نیاز پزشکی در بیمارستان‌ها خواهد داشت. ما در مورد اینکه چرا این موارد بسیار مهم هستند بحث خواهیم کرد، و همچنین نکاتی در مورد نحوه به دست آوردن آنها ارائه خواهیم کرد.

حتماً مقاله “9 ابزار ضروری برای پرستاران و دانشجویان پرستاری” را مطالعه کنید.

ماسک های آئروسل

یکی از مهم ترین لوازم پزشکی در بیمارستان ها ماسک های آئروسل هستند. این ماسک ها برای محافظت از بیماران در برابر عفونت های هوا استفاده می شود و در اندازه ها و سبک های مختلف تولید می شوند. این لوازم برای هر بیمارستانی ضروری است و باید همیشه در انبار نگهداری شوند. ماسک‌های آئروسل زمانی که بیماران از سرماخوردگی یا سایر بیماری‌های تنفسی رنج می‌برند مفید هستند و همچنین در طی مراحل جراحی مفید هستند. شما می توانید این اقلام را به صورت عمده (معمولا 50 تا 100 عدد) با قیمتی با تخفیف خریداری کنید.

بهتر است هنگام انتخاب ماسک آئروسل برای بیمارستان خود چندین فاکتور را در نظر بگیرید. ابتدا باید مطمئن شوید که ماسک به خوبی روی صورت بیمار شما قرار می گیرد. همچنین، باید مطمئن شوید که ماسک پوست شما را تحریک نمی کند یا باعث ناراحتی بیماران شما نمی شود. در نهایت، می‌خواهید مطمئن شوید که ماسک از موادی ساخته شده است که باعث ایجاد واکنش آلرژیک در پوست بیمار شما نمی‌شود.

همچنین بخوانید  مهم ترین فاکتورهای ساخت شرکت تجهیزات پزشکی

کیسه های خطر زیستی

کیسه های خطر زیستی یکی دیگر از اقلام ضروری برای هر بیمارستان است و باید همیشه در انبار نگهداری شوند. از این کیسه ها برای نگهداری زباله های پزشکی استفاده می شود و در اندازه ها و سبک های مختلف تولید می شوند. اگر بیمارستان شما دارای اتاق عمل یا اورژانس است که به طور منظم با مایعات بدن (مانند خون) سروکار دارد، این موارد ضروری هستند.

شما می توانید این کیسه ها را در اکثر فروشگاه های لوازم پزشکی خریداری کنید، اما ممکن است بخواهید آنها را به طور منظم به بیمارستان خود تحویل دهید. به این ترتیب، شما هرگز با کمبود مواجه نخواهید شد! همچنین توجه به این نکته مهم است که این اقلام باید به درستی دور ریخته شوند و به همراه مواد زائد دیگر در سطل زباله ریخته نشوند.

دفیبریلاتورها

دفیبریلاتور یکی دیگر از موارد ضروری برای هر بیمارستان است. این دستگاه‌ها برای بازگشت ضربان قلب به ریتم طبیعی استفاده می‌شوند و در دو نوع دستی و خودکار عرضه می‌شوند. اگر بیمارستان شما دفیبریلاتور در دسترس نداشته باشد، بیماران خود را در معرض خطر قرار می دهید.

هنگام خرید این نوع تجهیزات بیمارستانی، مهم است که اندازه بیمارستان خود را در نظر بگیرید. اگر بیمارستان کوچکی دارید، ممکن است بخواهید یک دفیبریلاتور دستی بخرید. این دستگاه‌ها کوچک‌تر و قابل حمل‌تر هستند و می‌توان آن‌ها را به راحتی در کابینت یا قفسه نگهداری کرد. با این حال، اگر بیمارستان بزرگی دارید، ممکن است بخواهید یک دفیبریلاتور خودکار خریداری کنید. این دستگاه‌ها بزرگ‌تر و گران‌تر هستند، اما سطح ایمنی بیشتری را برای بیماران ارائه می‌دهند.

همچنین بخوانید  تحولات مواد پلیمری در دندانپزشکی

استریل کننده ها

ضدعفونی کننده ها یکی دیگر از موارد ضروری برای هر بیمارستان است. این دستگاه ها برای از بین بردن باکتری های مضر و سایر میکروارگانیسم ها استفاده می شوند و در انواع دستی و اتوماتیک عرضه می شوند. اگر بیمارستان شما دستگاه ضدعفونی کننده در دسترس نداشته باشد، جان خود و بیمارانتان را به خطر می اندازید.

هنگام خرید این نوع تجهیزات بیمارستانی، مهم است که اندازه بیمارستان خود را در نظر بگیرید. اگر بیمارستان بزرگی دارید، ممکن است بخواهید یک دستگاه ضدعفونی کننده خودکار خریداری کنید. این دستگاه‌ها بزرگ‌تر و گران‌تر هستند، اما سطح ایمنی بیشتری را برای بیماران ارائه می‌دهند.

حتماً مقاله “دیسپنسرهای پزشکی: انواع، مزایا و چالش ها” را مطالعه کنید.

سرنگ ها

سرنگ یکی دیگر از اقلام ضروری برای هر بیمارستان است و باید همیشه در انبار نگهداری شود. این اقلام در هر دو نوع یکبار مصرف و قابل استفاده مجدد وجود دارند و می توانند داروهای مایع یا جامد (مانند استروئیدها) را در خود نگه دارند. اگر بیمارستان شما سرنگ در دسترس ندارد، باید سرنگ تهیه کنید، زیرا آنها پرمصرف ترین لوازم پزشکی در بیمارستان ها هستند.

هنگام خرید این نوع تجهیزات بیمارستانی باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که مشخص کنید بیماران شما چه نوع دارویی (جامد یا مایع) مصرف خواهند کرد و هزینه این دارو در ماه برای آنها چقدر است. هنگامی که مقدار آن را دانستید، می توانید شروع به بررسی اندازه های مختلف سرنگ موجود در منطقه خود کنید. همچنین باید مطمئن شوید که سرنگ‌ها را از یک شرکت معتبر خریداری می‌کنید تا به راحتی شکسته نشوند یا مایعی نشت کنند (که می‌تواند به بیماران شما آسیب برساند).

همچنین بخوانید  پلیمرهای تخصصی برای دستگاه های جراحی

توپ های پنبه ای و سواب

گلوله های پنبه و سواب از دیگر اقلام ضروری برای هر بیمارستان هستند و باید همیشه در انبار نگهداری شوند. این اقلام در دو نوع یکبار مصرف و قابل استفاده مجدد هستند و می توانید از آنها برای تمیز کردن بریدگی ها و خراش ها یا استفاده از دارو روی پوست بیمار استفاده کنید.

توپ‌های پنبه‌ای و سواب‌ها برخی از متداول‌ترین لوازم پزشکی هستند که در بیمارستان‌ها استفاده می‌شوند، بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید که همیشه چند صد مورد در دسترس دارید. شما می توانید این اقلام را در اکثر داروخانه ها یا داروخانه های محلی خریداری کنید و همچنین می توانید آنها را به صورت آنلاین از تامین کنندگان مختلف سفارش دهید.

حرف آخر

بسیاری از لوازم پزشکی ضروری وجود دارد که بیمارستان شما باید همیشه در دسترس باشد. این اقلام شامل دفیبریلاتورها، ضدعفونی کننده ها، سرنگ ها، گلوله های پنبه ای و سواب هستند و شما باید همیشه مطمئن شوید که آنها را در انبار نگهداری کنید. با انجام این کار، ایمنی بیماران و کارکنان خود را تضمین خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید که همان را از فروشگاه های معتبری که تجهیزات بیمارستانی می فروشند خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست